PE2010FKM070R056L
YAGEO
Produkt-Nr.:
PE2010FKM070R056L
Hersteller:
YAGEO
Paket:
2010
Beschreibung:
RES 0.056 OHM 1% 1/2W 2010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 56 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.5W, 1/2W