Zuhause / AC DC Converters / PFE600-12-054NAS364
minImg
PFE600-12-054NAS364
ABB Power Electronics Inc.
Produkt-Nr.:
PFE600-12-054NAS364
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 600W
Product Status Active
Efficiency 94.5%
Mfr ABB Power Electronics Inc.
Features Adjustable Output, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 45°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Rack Mount
Size / Dimension 12.66" L x 2.15" W x 1.57" H (321.5mm x 54.5mm x 40.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 50 A
Series PFE600-12-054XA
Power (Watts) 600W