PHB18NQ10T,118
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
PHB18NQ10T,118
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
D2PAK
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 100V 18A D2PAK
Auf Lager : 1966
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 671
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 633 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 21 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 90mOhm @ 9A, 10V
Supplier Device Package D2PAK
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 79W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr NXP USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 18A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V