PHM25NQ10T,518
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
PHM25NQ10T,518
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
8-HVSON (5x6)
Beschreibung:
MOSFET N-CH 100V 30.7A 8HVSON
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1800 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 26.6 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 30mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package 8-HVSON (5x6)
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 62.5W (Tc)
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr NXP USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30.7A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V