PKX020A0X3-SRDZ
ABB Power Electronics Inc.
Produkt-Nr.:
PKX020A0X3-SRDZ
Beschreibung:
20 A NON-ISOLATED DCDC CONVERTER
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 14.4V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 0.6 ~ 3.63V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.48" L x 0.48" W x 0.33" H (12.2mm x 12.2mm x 8.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 20A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Control Features Enable, Active Low
Series PicoDLynx™ II
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 17-SMD Module
Efficiency 93.9%