PMBD7100,215
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMBD7100,215
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
TO-236AB
Beschreibung:
DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23
Auf Lager : 2582
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 4 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-236AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 2.5 µA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.25 V @ 150 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 215mA (DC)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)