PMEG045V150EPDZ
onsemi
Produkt-Nr.:
PMEG045V150EPDZ
Hersteller:
onsemi
Paket:
CFP15
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
PMEG045V150451LMESCHOTTBARRIRECT
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 19 ns
Capacitance @ Vr, F 610pF @ 10V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package CFP15
Current - Reverse Leakage @ Vr 900 µA @ 45 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 490 mV @ 15 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 15A