PMEG045V150EPEZ
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMEG045V150EPEZ
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
CFP15B
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 45V 15A CFP15B
Auf Lager : 4208
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 36 ns
Capacitance @ Vr, F 1140pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package CFP15B
Current - Reverse Leakage @ Vr 600 µA @ 45 V
Series -
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 570 mV @ 15 A
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 15A