PMEG2005EJ,115
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMEG2005EJ,115
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
SOD-323F
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SOD323F
Auf Lager : 62412
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 66pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323F
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 20 V
Series -
Package / Case SC-90, SOD-323F
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 390 mV @ 500 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 500mA