Zuhause / Single Diodes / PMEG2010BELD,315
minImg
PMEG2010BELD,315
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMEG2010BELD,315
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
DFN1006-2
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 20V 1A DFN1006-2
Auf Lager : 38779
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 1.6 ns
Capacitance @ Vr, F 40pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 20 V
Series -
Package / Case SOD-882
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 490 mV @ 1 A
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 1A