PMEG2010EPA,115
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMEG2010EPA,115
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
3-HUSON (2x2)
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 20V 1A 3HUSON
Auf Lager : 3685
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Capacitance @ Vr, F 175pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 3-HUSON (2x2)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.9 mA @ 20 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 3-PowerUDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 375 mV @ 1 A
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 1A