PMEG3002AEL,315
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMEG3002AEL,315
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
DFN1006-2
Beschreibung:
DIODE SCHOTT 30V 200MA DFN1006-2
Auf Lager : 216999
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Capacitance @ Vr, F 25pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 30 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SOD-882
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 480 mV @ 200 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 200mA