PMEG3005AEV,115
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMEG3005AEV,115
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
SOT-666
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA SOT666
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 70pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-666
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 µA @ 30 V
Series -
Package / Case SOT-563, SOT-666
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 430 mV @ 500 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 500mA