PMEG3005EB,115
Ramtron
Produkt-Nr.:
PMEG3005EB,115
Hersteller:
Ramtron
Paket:
SOD-523
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
PMEG300VELMESCHOTTBARRIRECTIFIER
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 30pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 30 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 500 mV @ 500 mA
Mfr Ramtron
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 500mA