PMEG3005EB,115
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMEG3005EB,115
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
SOD-523
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA SOD523
Auf Lager : 35249
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 30pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 30 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SC-79, SOD-523
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 500 mV @ 500 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 500mA