PMEG3005EH-QX
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMEG3005EH-QX
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
SOD-123F
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
PMEG3005EH-Q/SOD123F/SOD2
Auf Lager : 3000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 55pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123F
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 µA @ 30 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123F
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 430 mV @ 500 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C
Current - Average Rectified (Io) 500mA