Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMEG4002EB-QX
Hersteller:
Paket:
SOD-523
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
PMEG4002EB-Q/SOD523/SC-79
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Capacitance @ Vr, F | 20pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-523 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 25 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 600 mV @ 200 mA |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA |