Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMEG4002EB,115
Hersteller:
Paket:
SOD-523
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOD523
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.399
$0.399
10
$0.2983
$2.983
100
$0.16891
$16.891
500
$0.111891
$55.9455
1000
$0.085785
$85.785
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Capacitance @ Vr, F | 20pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-523 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 25 V |
| Series | - |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 600 mV @ 200 mA |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA |
| Base Product Number | PMEG4002 |