PMEG4002ELD,315
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMEG4002ELD,315
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
DFN1006D-2
Beschreibung:
DIODE SCHOT 40V 200MA DFN1006D-2
Auf Lager : 34799
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 4 ns
Capacitance @ Vr, F 20pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006D-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 40 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 2-XDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 200 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 200mA