NXP Semiconductors
Produkt-Nr.:
PMEG4002ESFYL
Hersteller:
Paket:
DSN0603-2
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE SCHOTT 40V 200MA DSN0603-2
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
7969
$0.038
$302.822
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 1.28 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 17pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DSN0603-2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 6.5 µA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 600 mV @ 200 mA |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA |