Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMEG4005EJF
Hersteller:
Paket:
SOD-323F
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOD323F
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.437
$0.437
10
$0.3059
$3.059
100
$0.154565
$15.4565
500
$0.126122
$63.061
1000
$0.093575
$93.575
2000
$0.078726
$157.452
5000
$0.075259
$376.295
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 43pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-323F |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | SC-90, SOD-323F |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 470 mV @ 500 mA |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 500mA |
| Base Product Number | PMEG4005 |