Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMEG4010EH-QX
Hersteller:
Paket:
SOD-123F
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
PMEG4010EH-Q/SOD123F/SOD2
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 43pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-123F |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | SOD-123F |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 640 mV @ 1 A |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Base Product Number | PMEG4010 |