PMEG45U10EPDAZ
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMEG45U10EPDAZ
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
CFP15
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 45V 10A CFP15
Auf Lager : 4801
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 16 ns
Capacitance @ Vr, F 1170pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package CFP15
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 10 V
Series -
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 490 mV @ 10 A
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 10A