Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMEG6002EB,115
Hersteller:
Paket:
SOD-523
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 60V 200MA SOD523
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.38
$0.38
10
$0.28405
$2.8405
100
$0.160835
$16.0835
500
$0.106514
$53.257
1000
$0.081652
$81.652
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Capacitance @ Vr, F | 20pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-523 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 60 V |
| Series | - |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 600 mV @ 200 mA |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA |
| Base Product Number | PMEG6002 |