PMEG6002EJ,115
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
PMEG6002EJ,115
Paket:
SOD-323F
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
PMEG6002LMESCHOTTBARRIRECTIFIER
Benutzer handbuch
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 5 ns
Capacitance @ Vr, F 14pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323F
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 60 V
Series -
Package / Case SC-90, SOD-323F
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 200 mA
Mfr Infineon Technologies
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 200mA