PMN30ENEAX
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMN30ENEAX
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
6-TSOP
Beschreibung:
MOSFET N-CH 40V 5.4A 6TSOP
Auf Lager : 12452
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 440 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 11.7 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 30mOhm @ 5.4A, 10V
Supplier Device Package 6-TSOP
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 667mW (Ta), 7.5W (Tc)
Package / Case SC-74, SOT-457
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 5.4A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V