PMN30UNX
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMN30UNX
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
6-TSOP
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 4.5A 6TSOP
Auf Lager : 19224
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 635 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 12 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 40mOhm @ 4.5A, 4.5V
Supplier Device Package 6-TSOP
Vgs(th) (Max) @ Id 900mV @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series -
Power Dissipation (Max) 530mW (Ta), 4.46W (Tc)
Package / Case SC-74, SOT-457
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 4.5A (Ta)
Vgs (Max) ±12V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 1.5V, 4.5V