NXP Semiconductors
Produkt-Nr.:
PMP4501Y,135
Hersteller:
Paket:
6-TSSOP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
NOW NEXPERIA PMP4501Y - SMALL SI
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 250MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 5mA, 100mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) Matched Pair |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Power - Max | 300mW |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA (ICBO) |
| Package | Bulk |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 2mA, 5V |