Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMPB15ENEX
Hersteller:
Paket:
DFN2020MD-6
Charge:
-
Beschreibung:
SMALL SIGNAL MOSFET FOR MOBILE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.4845
$0.4845
10
$0.37905
$3.7905
100
$0.22743
$22.743
500
$0.210615
$105.3075
1000
$0.143212
$143.212
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 440 pF @ 15 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 14 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 22mOhm @ 7A, 10V |
| Supplier Device Package | DFN2020MD-6 |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 250µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| Series | - |
| Power Dissipation (Max) | 1.6W (Ta) |
| Package / Case | 6-UDFN Exposed Pad |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 11A (Ta) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | PMPB15 |