PMRL200-BR12H-WT
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
PMRL200-BR12H-WT
Beschreibung:
PMI 5-3-17 WT
Benutzer handbuch
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.92mm)
Millicandela Rating 120mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Domed Top
Series PMRL200
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 635nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 5mm, T-1 3/4