PMRL200-NKA12H-WT
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
PMRL200-NKA12H-WT
Beschreibung:
PMI 5-31-2016 WT
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 15°
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.92mm)
Millicandela Rating 3600mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 12V
Lens Color -
Wavelength - Peak 592nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 5mm, T-1 3/4