PMRL200W-NWR28H-WT
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
PMRL200W-NWR28H-WT
Beschreibung:
PMI 5-7-2013 WT
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.92mm)
Millicandela Rating 2800mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 28V
Lens Color -
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 16.5mA
Lens Size 5mm, T-1 3/4