Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMSS3906,115
Hersteller:
Paket:
SOT-323
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS PNP 40V 0.1A SOT323
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.209
$0.209
10
$0.171
$1.71
100
$0.09082
$9.082
500
$0.059736
$29.868
1000
$0.040612
$40.612
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 150MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 5mA, 50mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40 V |
| Supplier Device Package | SOT-323 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Power - Max | 200 mW |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 10mA, 1V |
| Base Product Number | PMSS3906 |