NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMST3906,135
Hersteller:
Paket:
SOT-323
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
NOW NEXPERIA PMST3906 - SMALL SI
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 250MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 200 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 5mA, 50mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40 V |
| Supplier Device Package | SOT-323 |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Power - Max | 200 mW |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50nA (ICBO) |
| Package | Bulk |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 10mA, 1V |