PMZB950UPELYL
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PMZB950UPELYL
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
DFN1006B-3
Beschreibung:
MOSFET P-CH 20V 500MA DFN1006B-3
Auf Lager : 24938
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 43 pF @ 10 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 2.1 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.4Ohm @ 500mA, 4.5V
Supplier Device Package DFN1006B-3
Vgs(th) (Max) @ Id 950mV @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 20 V
Series -
Power Dissipation (Max) 360mW (Ta)
Package / Case 3-XFDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 500mA (Ta)
Vgs (Max) ±8V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 1.2V, 4.5V