onsemi
Produkt-Nr.:
PN2907BU
Hersteller:
Paket:
TO-92-3
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS PNP 40V 0.8A TO92-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.3325
$0.3325
10
$0.2337
$2.337
100
$0.11818
$11.818
500
$0.096368
$48.184
1000
$0.071506
$71.506
2000
$0.060154
$120.308
5000
$0.057513
$287.565
10000
$0.049742
$497.42
50000
$0.040413
$2020.65
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 800 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 50mA, 500mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40 V |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Power - Max | 625 mW |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 20nA (ICBO) |
| Package | Bulk |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V |
| Base Product Number | PN2907 |