PNE20020ER-QX
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PNE20020ER-QX
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
SOD-123W
Beschreibung:
HYPERFAST/ULTRAFAST RECOVERY REC
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 25 ns
Capacitance @ Vr, F 17pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123W
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 200 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123W
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 980 mV @ 2 A
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 2A