Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PNE20040CPEZ
Hersteller:
Paket:
CFP15B
Charge:
-
Beschreibung:
HYPERFAST/ULTRAFAST RECOVERY REC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
5000
$0.186856
$934.28
10000
$0.173508
$1735.08
25000
$0.169499
$4237.475
50000
$0.165186
$8259.3
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25 ns |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | CFP15B |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 200 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Technology | Standard |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 980 mV @ 2 A |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 2A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C |
| Base Product Number | PNE20040 |