PNE20080CPE-QZ
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PNE20080CPE-QZ
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
CFP15B
Beschreibung:
HYPERFAST/ULTRAFAST RECOVERY REC
Auf Lager : 5000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 30 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package CFP15B
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 200 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 930 mV @ 4 A
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 4A
Operating Temperature - Junction 175°C