PNP10VJT-91-7K5
YAGEO
Produkt-Nr.:
PNP10VJT-91-7K5
Beschreibung:
RES 7.5K OHM 5% 10W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.315" Dia x 1.732" L (8.00mm x 44.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 7.5 kOhms
Series PNPV
Power (Watts) 10W