PNP1WVFT-52-68R
YAGEO
Produkt-Nr.:
PNP1WVFT-52-68R
Beschreibung:
RES 68 OHM 1% 1W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 68 Ohms
Series PNPV
Power (Watts) 1W