PNP300JR-73-0R2
YAGEO
Produkt-Nr.:
PNP300JR-73-0R2
Hersteller:
YAGEO
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 0.2 OHM 5% 3W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 mOhms
Series PNP
Power (Watts) 3W