PNP5WVJT-73-2R2
YAGEO
Produkt-Nr.:
PNP5WVJT-73-2R2
Beschreibung:
RES 2.2 OHM 5% 5W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 Ohms
Series PNPV
Power (Watts) 5W