PS10MV50-503A3030
Amphenol Piher Sensing Systems
Produkt-Nr.:
PS10MV50-503A3030
Beschreibung:
10MM SMD ROTARY SENSOR.
Auf Lager : 661
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Termination Style J Lead
Tolerance ±30%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Temperature Coefficient ±1000ppm/°C
Product Status Active
Resistance 50 kOhms
Series PS10
Power (Watts) 0.15W