PS15RV60-472A3030
Amphenol Piher Sensing Systems
Produkt-Nr.:
PS15RV60-472A3030
Beschreibung:
15MM SMD ROTARY SENSOR.
Auf Lager : 1984
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Termination Style J Lead
Tolerance ±30%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient ±1000ppm/°C
Product Status Active
Resistance 4.7 kOhms
Series PS15
Power (Watts) 0.25W, 1/4W