Amphenol Piher Sensing Systems
Produkt-Nr.:
PSAI-A-045-S-05
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
INDUCTIVE ARC POSITION SENSOR EL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Termination Style | Wire Leads |
| Actuator Type | External Magnet, Not Included |
| Resistance Tolerance | - |
| For Measuring | Rotary Position |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Rotation Angle - Electrical, Mechanical | 0° ~ 45° |
| Series | PSAI |
| Package / Case | Box with Wire Leads |
| Output Signal | Clockwise Increase |
| Technology | Inductive |
| Linearity | ±1% |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Output | Analog Voltage |
| Mfr | Amphenol Piher Sensing Systems |
| Package | Bulk |
| Linear Range | 0 ~ 2.00mm (0 ~ 0.08") |