PSKV50-503A3030
Amphenol Piher Sensing Systems
Produkt-Nr.:
PSKV50-503A3030
Beschreibung:
POT 50 K OHM LINEAR
Benutzer handbuch
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±30%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Round - 0.248" Dia (6.30mm)
Temperature Coefficient ±1500ppm/°C
Product Status Active
Resistance 50 kOhms
Series PS6
Power (Watts) 0.1W, 1/10W