PSMN009-100P,127
NXP Semiconductors
Produkt-Nr.:
PSMN009-100P,127
Hersteller:
NXP Semiconductors
Paket:
TO-220AB
Beschreibung:
NEXPERIA PSMN009-100P - 75A, 100
Auf Lager : 291
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 189
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 8250 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 156 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8.8mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package TO-220AB
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 230W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr NXP Semiconductors
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 75A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V