PSMN040-100MSEX
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PSMN040-100MSEX
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
LFPAK33
Beschreibung:
MOSFET N-CH 100V 30A LFPAK33
Auf Lager : 36968
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1470 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 30 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 36.6mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package LFPAK33
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series -
Power Dissipation (Max) 91W (Tc)
Package / Case SOT-1210, 8-LFPAK33 (5-Lead)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Tj)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V