PSMN1R5-50YLHX
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PSMN1R5-50YLHX
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
LFPAK56, Power-SO8
Beschreibung:
PSMN1R5-50YLH/SOT1023/4 LEADS
Auf Lager : 1241
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 11143 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 181 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.75mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package LFPAK56, Power-SO8
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 50 V
Series -
Power Dissipation (Max) 333W (Ta)
Package / Case SOT-1023, 4-LFPAK
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 200A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V